3. Uluslararası Kozmetik Kongresi

7-9 Kasım 2019, Antalya

Değerli Kozmetik Sektörü Paydaşları ve Bilim İnsanları,

Kozmetik Üretici ve Araştırmacıları Derneği (KÜAD) olarak, temalı “Geleneksel Uluslararası Kozmetik Kongresi”ni 7-9 Kasım’da Antalya’da gerçekleştireceğiz. Kongre programının bu yıl ki ana teması ise “Minimalist Kozmetik Yaklaşımı’’ olacaktır.

Bilindiği gibi, kozmetik ürünlerin tarihi çok eskilere dayanır. Bilinen en eski kozmetikler, doğada bulunan madenler, yağlar ve çeşitli bitki özleridir. Diyebiliriz ki, kozmetik tarihi minimalist başlayıp zaman içerisinde değişmiş ve günümüzdeki çizgisine ulaşmıştır. Günümüzdeki tüketici alışkanlıklarının değişmesi ve yaygın kullanımın artmasının getirdiği çevresel problemler, sağlık ve sürdürülebilirlik sorunları, yeniden minimalist yaklaşımı gündeme getirmiştir. Minimalist kozmetik yaklaşımı, doğru zamanda, doğru içerikli ve doğru ürünlerin seçimine vurgu yapmalıdır. Aynı zamanda gelişen küresel biyoteknolojik yöntemlerin, endüstriyel kozmetik üretimine entegrasyonu ile daha az yan etki, daha az etken ile ters orantılı olarak maksimum yararlanım ve maksimum etki yaklaşımı benimsenmelidir.

Bu kapsamda 3.Uluslararası Kozmetik Kongresinde, kozmetik dünyasındaki minimalist yaklaşımı destekleyen bilimsel gelişmeler, yenilikler, yaklaşımlar ele alınacaktır. Farklı uzmanlık alanlarına sahip çok değerli konuşmacılar ile Minimalist Kozmetik Yaklaşımının; formülasyon, teknoloji, paketleme, regülasyon,  pazarlama ve çevresel etkileri derinlemesine incelenecektir. 

Kongre süresince firmaların; uzmanlık alanlarından faydalanarak üniversiteler ile işbirliklerini arttırmalarını arzu ediyoruz. Yine bir ilk olarak firmaların kendi aralarında işbirliği ve güç birliği platformu oluşturabilmeleri için, özel toplantı alanları oluşturulacaktır. Aynı zamanda akademik ve sektörel yeni çalışmaların ve ürünlerinin sergilendiği “İnovasyon Alanı” kongre süresince ilgi odağı olacaktır.  Kongre ana oturumlarının yanı sıra her yıl yaptığımız gibi yine paralel oturumlar ile konuların çok yönlü olarak ele alınması sağlanacaktır.

Büyük emek ve özveriler ile bu işe gönül vermiş, onlarca kozmetik sektörü çalışanı ve bilim insanının çabalarıyla hazırlıklarını yürütüyor olduğumuz 3.Uluslararası Kozmetik Kongresinde sizleri de aramızda görmeyi dileriz.

7-9 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya da görüşmek dileği ile.


Detaylı bilgi için tıklayınız..