top of page
Sorumlu Teknik Eleman Eğitimi

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği olarak KÜAD AKADEMİ çatısı altında aylık olarak düzenlenen sektörel eğitimlere ek olarak yeni eğitim planlamaları yaptık. KÜAD Mevzuat ve Yasal Süreçler Komisyonu tarafından SEKTÖRDE İLK DEFA “Kozmetik Sektöründe Sorumlu Teknik Eleman Eğitimi" 29-30 Nisan tarihlerinde İstanbul'da organize edildi. Katılımcılar, sorumlu kişi ve sorumlu teknik elemanın yükümlülükleri için gereken kozmetik kanunu, yönetmelik, GMP, üretim yöntemi, ÜTS (Ürün takip Sistemi), ürün iddiaları, ürün analizleri, etikete yer alması gereken zorunlu bilgiler, ürün bilgi doyası, ürün güvenlik dosyası ve denetimler hakkında bilgi ve becerilere sahip olmak için bir araya geldiler. Eğitmenlerimiz: Şule Küçükoğlu, Belgin Sile, MSc Burak Ayan, Mehtap ARSLAN AYDIN, M.Sc., Zeynep EROL, Tuğba Sekban Yılmaz’a ve yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

TİTCK- KÜAD Toplantısı

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği Mevzuat ve Yasal Süreçler Komisyonu olarak Türkiye Tıbbı İlaç ve Cihaz Kurumu Kozmetik Ürünler Daire Başkanlığı ile toplantı gerçekleştirdik.

KÜAD Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı 2024

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı 26 Nisan Cuma günü Ankara'da gerçekleştirildi.

Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri

Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödül Töreninde ödül alan üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Yılın En İyi Çok Amaçlı Makyaj Ürünü – Pastel Cosmetics Lip to Cheek Tint Yılın En İyi Serumu – The Purest Solutions Aydınlatıcı Serum Yılın En İyi Dermo Kozmetik Ürünü – The Purest Solutions Toz Peeling Yılın En İyi Şampuanı – Urban Care No.2 Bond Plex Yıpranma Karşıtı Şampuan Selen Yorgun Tavit Yılın En İyi Watsons Markalı Ürünü – Watsons Türkiye Çift Fazlı Micellar Su Yılın Kadın Çalışan Oranı En Yüksek İş Ortağı – Laber Kimya Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü - Aslı Şen - Ashley Joy Yılın Ürünü - The Purest Solutions Toz Peeling Yılın En İyi Saç Bakım Ürünü - Morfose Milk Therapy Saç Bakım Köpüğü

AB Projesi- Brüksel Toplantısı

KÜAD'ın dahil olduğu ilk AB projesinin sonuncu toplantısı için Brüksel'deyiz. Ülkemiz yanı sıra, Belcika, İspanya, Bulgaristan da dahil olmak üzere 4 ülkenin önemli kurum ve kuruluşları ile bu proje yürütülmüş olup Erasmus+ fonları ile finanse edilmiştir. 10 Haziran da Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde Eskişehir de, tüm proje ortaklarının katılımı ile yapılacak kongre ile proje çıktıları kullanıma açılacaktır. Proje özetle, akıllı tarım uygulamaları yapmak amacıyla ele alınmıştır. VR gözlük deneyimi ile lavanta gibi kozmetik bitkilerinin distilasyonu, sera alanlarının kontrolü gibi mobil araçlar proje sürecinde geliştirilmiştir. Oluşturulan bu araçların yanı sıra egitim materyalleri ile çok uluslu yürütülen bu proje de dünya geleceğine daha az kaynak kullanıp daha etkin kaynaklar oluşturma yolları bulmak hedeflenmiştir.

İftar Daveti

Üyelerimizle 29 Mart Cuma günü İstanbul’da iftar programında bir araya geldik. 
Birlikte büyümek ve başarılarımızı daha da ileriye taşıma dileği ile…

KÜAD Yönetim Kurulunun 2024/3 Sayılı Toplantısı

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği olarak 2024 yılının 3. Yönetim Kurulu Toplantısını 29 Mart Cuma günü Ekokimya ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirdik.

İKMİB - KÜAD Toplantısı

KÜAD Yönetim Kurulu olarak, İKMİB Başkanı Sn. Adil Pelister’i makamında ziyaret ettik. Derneğimizin faaliyetleri ve sektör için stratejik değerlendirmelerimizi aktardık. Adil Bey’in sektörel öngörülerini ve önerilerini alıp, KÜAD-İKMİB iş birlikleri üzerinde fikir alışverişinde bulunduk. Bizleri ağırladığı için kendisine teşekkürlerimizi sunarız.

İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni

KÜAD olarak İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreninde yer aldık. Ödül alan üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Kent Üniversitesi

Mevzuat ve Yasal Süreçler Komisyon Başkanımız Şule Küçükoğlu Kent Üniversite’sinde öğrenciler ile bir araya gelerek Kozmetik Tüketicisi El Kitabını anlattı.

Türkiye İhracatçılar Birliği Daveti

Derneğimizi temsilen Küad Denetleme Üyesi Ozan Dilek; Türkiye İhracatçılar Birliği 2023 yılı Dış Ticaret Rakamları Açıklaması davetine katıldı.

CRCC Kongresi
 

European Cosmetics Responsible Person Association (ERPA) tarafından 26-27 Şubat 2024 tarihlerinde Brüksel, Belçika’da düzenlenen CRCC Kongresi’nde Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği olarak yer aldık. Derneği temsilen KÜAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Belgin Sile, KÜAD Yönetim Kurulu Üyesi Şule Küçükoğlu ve KÜAD Mevzuat ve Yasal Süreçler Komisyonu Üyesi Zeynep EROL katılım sağladı.

KÜAD Yönetim Kurulunun 2024/2 Sayılı Toplantısı

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği olarak 2024 yılının İkinci Yönetim Kurulu Toplantısını 23 Şubat Cuma günü İstanbul Teknopark’ta gerçekleştirdik.

KÜAD Yönetim Kurulunun 2024/1 Sayılı Toplantısı

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği olarak 2024 yılının İlk Yönetim Kurulu Toplantısını 26 Ocak Cuma günü Ankara Merkez ofisimizde gerçekleştirdik.

İKMİB Kozmetik, Temizlik Ürünleri ve Private Label Sektörleri Komitesi

İkmib tarafından organize edilen komisyon toplantısına KÜAD’ı temsilen KÜAD Başkan Yardımcısı Ü. Belgin Sile ve Mevzuat Komisyonu Üyesi Mehtap Arslan Aydın katılım sağlamıştır.

ISO - Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması- Sorunlar ve Çözüm Önerileri Toplantısı

İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması- Sorunlar ve Çözüm Önerileri” toplantısına KÜAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Keleş katılım sağlamıştır.

GAIN
 

KÜAD YK Başkanı Levent Kahrıman'ın da yer aldığı “Kara Para Pembe Rüya” belgeselini GAIN platformu üzerinden izleyebilirsiniz.

KÜAD Başkanı Sn. Levent Kahrıman, Show TV Ana Haber konuğu oldu. Levent Kahrıman, son dönemde artan internetten kozmetik alışverişlerinde dikkat edilmesi gereken hususları vurgulayarak “Sertifikalı ürünlerin belgelerini sorgulamak gerekli” ifadelerini kullandı.

KÜAD Başkanı Sn. Levent Kahrıman A Para TV’ de yayınlanan “Ekonomi Notları” programının canlı yayın konuğu oldu. Levent Kahrıman; Multifonksiyonel ürünler ile daha az atık üretildiğini, sürdürebilirliğin sağlandığını ve aynı zamanda çoklu kullanımlara olanak sağladığını vurguladı.

7. Uluslararası Kozmetik Kongresi Başkanı Fuat Arslan Kongre öncesi özel haber çalışması için NTV konuğu oldu.

Kongre Başkanı Fuat Arslan, 7.Uluslararası Kozmetik Kongresi’nde kozmetik trendleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği Başkanı Levent Kahrıman’ın Uluslararası Kozmetik Kongresi’ nde yaptığı açıklamalar, Fox Tv ekranlarında Merve Yıldırım’ın sunumuyla yayınlanan “Benden Söylemesi” programında değerlendirildi.

7. Uluslararası Kozmetik Kongresi’nde KÜAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kahrıman, kozmetik ürünleri hakkında açıklamalarda bulundu.

KÜAD Başkan Yardımcısı Bülent Konca, Bloomberg HT ekranlarında Gözde Kuyumcu’nun sunduğu 30 Dakika Programı’nın canlı yayın konuğu oldu.

KÜAD Başkanı Sn. Levent Kahrıman Kanal D Ana Haber konuğu oldu.

Duyurular

bottom of page