top of page

Üyelerimiz

Üyelerimiz

Üyelik Başvurusu

KÜAD'a  üye olabilmek için aşağıda  yer alan 'Başvuru Formu' butonuna tıklayarak dkümanı doldurmanız ve  info@kuad.org adresine mail atmanız gerekmektedir. 
Üyeliklerin kabulü, başvuruları takiben ilk yönetim kurulu toplantısında salt çoğunluk aranarak yapılacaktır. 
Yıllık üyelik aidatları üye olunan takvim yılı için geçerlidir. 

Üyeler kayıt sırasında yönetim kurulunun belirlediği kayıt ücreti ve yıllık aidatı ödemekle yükümlüdür. 
2024 Yılı Yıllık Aidat Ücreti: 17.500 TL
İlk Kayıt Ücreti: 5.000 TL 

Dernek Hesap Bilgileri
HALKBANK
IŞIKKENT-İZMİR ŞUBESİ NO: 9417

HESAP ADI: KOZMETİK ÜRETİCİLERİ VE ARAŞTIRMACILARI DERNEĞİ

HESAP NO:16000014
IBAN NO: TR27 0001 2009 4170 0016 0000 14 

Neden Üye Olmalısınız?

AKSAN KOZMETİK SAN. ve TİC. A.Ş.

Zafer KUTANOĞLU / CEO

Küad ile nasıl tanıştınız? Küad ile Uluslararası Kozmetik Kongresi sayesinde tanıştım. -Küad’a üye olma kararını almanızda neler etkili oldu? Firmamızın, Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği’ne üyeliği, sektördeki dinamik gelişmeleri yakından takip etme arzusu, profesyonel ağımızı genişletme hedefi ve sektöre özel eğitimlere ulaşma amacımızı birleştiren stratejik bir adım oldu. Bu üyelik, sadece sektör trendlerini takip etme değil, aynı zamanda bu gelişmeleri önceden öğrenme ve iş stratejilerimizi bu doğrultuda güçlendirme fırsatını beraberinde getirdi. Dernek bünyesindeki komisyon faaliyetleri ve çeşitli etkinliklere katılım imkanları ise işbirliği olanaklarını artırmamıza, sektörde etkin bir konum elde etmemize ve diğer profesyonellerle değerli bağlantılar kurmamıza olanak tanıdı. Bu sayede, dernek üyeliği sadece bilgi alışverişi değil, aynı zamanda sektördeki etkileşimleri artırarak işimizin gücüne güç kattı. -Küad üyeliğiniz sizlere hangi konularda yardımcı oldu? Küad üyeliği, güçlü bir bilinirliğe ve güvenilir bir marka algısına sahip olan firmamıza ek bir değer katmıştır. Dernek tarafından düzenlenen özel eğitim programları ve seminerler, personelimizin sektördeki en son trendleri takip etmesini sağlayarak bilgi düzeyimizi daha da zenginleştirmemize yardımcı oldu. Ayrıca, dernek içindeki geniş ve etkili network, işbirliği olanaklarımızı artırarak sektörde daha etkin bir konuma gelmemizi sağladı. Bu sayede, firmamızın zaten yüksek olan güvenilirlik ve bilinirlik seviyelerini daha da pekiştirerek sektördeki liderliğini sürdürmesine katkı sağlamıştır. -küad’ı başka firmalara/kuruluşlara tavsiye eder misiniz? Neden? Evet, firmamız, Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği üyeliğini diğer kozmetik üreticisi firmalara kesinlikle tavsiye ederim. Dernek, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmek, bilgi paylaşımı yapmak, işbirliği imkanları yaratmak ve sektördeki çıkarları savunmak adına önemli bir platform sağlıyor. Bu nedenle, benzer sektörde faaliyet gösteren diğer firmaların da bu avantajlardan yararlanabileceğini düşünüyorum.

DALAN KİMYA

ÖZGÜR POLAT / AR-GE MÜDÜRÜ

Küad ile sektörde çalışırken tanıştım. Gittikçe büyüyen ve etkili yapıya geldiğini sektörde ki paydaş firmaları aynı paydada topladı. Benim uzun yıllar deterjan tecrübem oldu son üç yılım kozmetik ile kesişti. Kongrelerin çoğuna katıldım ve çalıştığım firmanın üye olmasını sağladım. Bu üyelik ile özellikle Bakanlık süreçlerinde kurum nezdinde önerileri ile etkin işler yapılmasını ve üreticilerin bu anlamda soru işaretlerini giderdiğini gördüm. Özellikle Türkiye de yerleşik firmalara KÜAD ı tavsiye ederim. Kongreler, bilimsel sunumlar, mesleki çalıştaylar oldukça onemli

SUDESAN

NURTAÇ KAPTI / ÜRÜN MÜDÜRÜ

Sn Bülent Konca sayesinde KÜAD ile tanışma fırsatı bulduk. Kozmetik üreticilerine ve kozmetik üretimine değer katan kongrelerini duydukça ve gördükçe bizde bunun içerisinde yer almak istedik. Farklı konularda pazarlamadan, üretime, regülasyona kadar fikrini alabileceğimiz bir dernek olduğu için teşekkür ederiz. Kozmetik ürünleri üretirken hem üretimin içinden gelen , hem piyasanın nabzını tutan, hem yönetmelikleri takip ederek sizlere paylaşımda bulunan bir ekip ile beraber olmak istemez misiniz?

EVLY PHARMA KOZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Alim Ozan EVLİYAOĞLU / KURUCU

KÜAD ile nasıl tanıştınız? Küad ile 2021 yılında tanıştık. Üreticimiz AKS Kometik ve Fuat beyin dahil olduğu bir oluşum idi. Bizler de onların çalışmalarını takip edip verimli bulduk ve tanışma kararı aldık. KÜAD’a üye olma kararını almanızda neler etkili oldu? Özellikle sektördeki aktif çalışmaları. Sektöre yön veren bir kongre planlıyor ve uyguluyor olmaları. Tüm bunların yanında bizlerin de sektör ortağı olarak yakın temaslarda bulunabileceğimiz bir ortamın ve alt yapının olduğunu düşünmemiz karar vermede önemli etmenlerden birisi. KÜAD üyeliğiniz sizlere hangi konularda yardımcı oldu? Özellikle sektördeki tüm gelişmelerden, güncellemelerden ve yeniliklerden birinci ağızdan haberdar olabileceğimiz bir ortamın olması bize çok yardımcı oldu. Markamızın/Şirketimizin hızlı büyüme süreçlerinde özelllikle gözden kaçırabileceğimiz teknik konularda yönlendirmeler çok verimli oldu. Bunun yanında sektörel network kazanmamıza ve sektörün hacminin/potansiyelinin ne olduğunu keşfetmemizi sağladı. KÜAD’ı başka firmalara/kuruluşlara tavsiye eder misiniz? Neden? Evet! Hali hazırda birçok sektör partnerimize, marka sahiplerine tavsiye ediyoruz. Özellikle onlarında markalarının/şirketlerinin gelişim süreçlerinde KÜAD’ın sağlayabileceği katkılara erişmesini istiyoruz. Türk kozmetik sektörünün hep birlikte bir topluluk olarak bir noktaya taşınabileceği inancımızdan dolayı ortak hareket edebilme kaslarımızın gelişmesini temenni ediyoruz.

EKO KİMYA KİMYEVİ ÜRÜNLER SAN. ve TİC. A.Ş.

HALE YEDİER / YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Merak Eden, Araştıran,Deneyen, Yılmayan,Farklılık Katan,Üreten Kendini Kozmetik Dünyasına Ait Hisseden Dostlara Merhaba, Bir topluluğun hayalleri için gayret göstermek, birlikte daha fazla insanın hayatına değer katmak… Tek başımıza kafa yorduğumuz konuların üstesinden beraber gelmek… Ne müthiş bir duyguymuş, “ait hissetmek”! Ne mühimmiş el ele olmak! KÜAD olarak ilk günden bu yana katettiğimiz yola baktığımızda, hissettiklerimiz tam böyle! Mutluluklarımız, yorgunluklarımızı silip süpürmüş. Başarılarımız, “Sırada ne var?” sorusunu getirmiş. Sırada o kadar çok şey var ki! Kozmetik sektörünün heyecanlarını büyütecek, ufkunu genişletecek, yeni dünyalara açılmasını sağlayacak projelerimizi önceliklendirirken zorlanıyoruz. Hepsini, hemen şimdi, aynı anda hayata geçirsek güzel olurdu değil mi? Neden olmasın? 2023 yılında 7.cisini düzenlediğimiz “Uluslararası Kozmetik Kongresi” ile sektörden 65 firmayı sponsor, 900+ kişiyi katılımcı olarak ağırladık. Küad Akademi çatısı altında her ay ilgili kurumlar ile iş birliği yaparak düzenlediğimiz eğitimlerle sektörden 3500 kişiye doğrudan ulaştık. 2023 yılında ilk defa yurt dışında düzenlemeye başladığımız “Sektörel Ticari Heyetler” ile ihracatçı firmalarımızın 220+ B2B görüşmesi gerçekleştirmesine olanak sağladık. Yılda 3 kez çıkardığımız “Cosmilife” dergisi ile güncel gelişmeleri sektörümüz ile paylaşmaya devam ediyoruz. “Ben de varım!” diyen dostların gür sesiyle, gönülden katılımla, doğru ve hızlı kararlarla, emin adımlarla sektörümüzün büyük bir ivme kazanacağından eminiz. Dünyaya iyilik, zindelik ve güzellik sunan bir topluluk olmanın sorumluluğunu birlikte yerine getiriyoruz, getireceğiz. Böylesine müthiş ve mühim bir yolculuğa çıkma heyecanını içinde hisseden, fikirleriyle hepimize ilham olacak, “Şimdi tam sırası, haydi!” diyecek tüm sektör oyuncularını yanımızda görmekten mutluluk duyarız.

FULSER KOZMETİK SAN. TİC. A.Ş.

SERDAR MUTAF / GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

KUAD ile 2019 yılında Uluslararası Kozmetik Kongresi katılımımda tanıştım. Kongrede işlenen konular, katılımın kalitesi, yer verilen konuşmalar ve konuşmacılar, işin bilimsel tarafına verilen önem ve sektör tarafında kurulan iletişimin dili ve samimiyeti KUAD’a üye olma konusunda yeterli faktörler oldu firmamız için KÜAD üyeliğimiz kaliteli ve katma değerli bir network erişimi sağladı. Doğru kişilere sorular sorabildiğimiz, fikirlerimizi paylaşabildiğimiz, bilgimizi ve çevremizi genişletebildiğimiz bir ekosistem oldu KÜAD bizler için. Kozmetik sektörüne dokunan her firmanın içerisinde olmasını tavsiye ettiğim bir sivil toplum kuruluşu KÜAD. Doğru bilgiye erişim sağlayabildiğiniz, kendinizi değerli hissettiren ve en önemlisi sektörü geliştirebilecek yeni fikirlere ve projelere pozitif yaklaşan açık fikirli bir oluşumun içerisinde olduğunuzu hissediyorsunuz.

LABER KİMYA SAN.TİC.A.Ş.

LEVENT KAHRIMAN / FİRMA SAHİBİ

KÜAD, kozmetik sektöründe faaliyet gösteren üreticiler ve araştırmacılar için önemli bir platformdur. Üyelik size birçok avantaj sağlar: Bilgi ve Deneyim Paylaşımı: Sektördeki en son gelişmelerden haberdar olun. Diğer üreticiler ve araştırmacılarla bilgi ve deneyimlerinizi paylaşın. Uzmanlardan ve kanaat önderlerinden bilgi edinin. Sektör trendlerini ve en iyi uygulamaları öğrenin. Ağ Oluşturma ve İşbirliği: Sektördeki diğer profesyonellerle bağlantı kurun. Potansiyel iş ortakları ve müşterilerle tanışın. Yeni iş fırsatları keşfedin. Ortak projelerde yer alın. Eğitim ve Gelişim: Sektöre özel eğitim ve kurslara katılın. Becerilerinizi ve bilgilerinizi geliştirin. Kariyerinizde ilerleyin. Sertifikalar ve krediler kazanın. Savunuculuk ve Temsil: Sektörün sesini duyurun. Haklarınızı ve çıkarlarınızı savunun. Yasal ve düzenleyici değişikliklerden haberdar olun. Yetkililerle ve politika yapıcılarla iletişim kurun. Destek ve Yardım: Sektöre özel danışmanlık ve rehberlik alın. Teknik ve ticari konularda destek ve yardım edinin. Sorunlarınıza çözüm bulun. Deneyimli profesyonellerden tavsiyeler alın. KÜAD'a üye olarak: Sektördeki gelişmelerden haberdar kalarak rekabette bir adım önde olabilirsiniz. Bilginizi ve deneyiminizi paylaşarak sektörün gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yeni iş fırsatları keşfederek ve bağlantılar kurarak işinizi büyütebilirsiniz. Sektördeki sesinizi duyurarak haklarınızı ve çıkarlarınızı savunabilirsiniz. KÜAD'a üye olmak için: Web sitemizi ziyaret edin: https://kuad.org/ Üyelik formunu doldurun: https://kuad.org/dernek-uyeligi Gerekli belgeleri hazırlayın. Üyelik ücretini ödeyin. KÜAD'a katılarak sektördeki gücünüzü ve etkinizi artırın! KÜAD ile birlikte, kozmetik sektörünün geleceğini şekillendirelim!

MG GÜLÇİÇEK KİMYA ve UÇANYAĞLAR SAN. ve TİC. A.Ş.

BÜLENT KONCA / GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

KUAD ile nasıl tanıştınız ? -Kimya sektörünün toplandığı bir platform da kurulum fikrinin paylaşıldığı anda Bende bu heyecana şahit olarak dahil oldum Üye olma kararı ? -Sektörde üreticilere destek olmak ve üreticinin Üniversiteler ile işbirliği haline Geçeceği bir platform olması kurumsal tecrübelerimizin bir çok kişi ve veya Kuruma faydalı olacağı düşüncesi ile üye olmak istedik Hangi konularda yardımcı oldu ? -Sektör ihtiyaç ve talepleri konusunda bilgi sahibi olma , etkinlikler ile sektör Paydaşları ile düzenli bir araya gelmek ve ilişkileri güçlendirmek . işbirlikleri Geliştirmek ve potansiyeli olan projeleri gerçekleştirebilmek Önerir misiniz ? -Özellikle bütün start up ve küçük orta ölçekli üreticilere öneririm sektör İle etkileşim , eğitimler , hedef Pazar ticaret geliştirme etkinlikleri ve tüm Sektör paydaşları ile birlikte olma fırsatı verecektir . gelişim için çok önemli

SAPRO TEMİZLİK ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş.

ÜMMİ BELGİN SİLE / AR-GE VE YASAL İŞLER DİREKTÖRÜ

KUAD’A NEDEN ÜYE OLMALISINIZ? Derneğin temel amacı; Türkiye ve Avrupa Kozmetik Regulasyonlarını göz önünde bulundurarak, insan ve çevre sağlığını göz ardı etmeden, tüketicinin korunmasına , üreticilerin sorun ve ihtiyaçlarına yönelik araştırmalar yaparak katkı sağlayıcı olmasına, yüksek katma değerli kozmetik ürünlerin bu çerçevede bilinçli üretilmesine, ülkemiz kozmetik sektörü ve kozmetik bilimcilerinin dünyada söz sahibi olmasına destek sağlamaktır. Nasıl Harekete Geçiyoruz? Bilim ve Araştırmayı Teşvik etmek; Kapsamlı bilim ve araştırma, endüstrimizin temelini oluşturmaktadır. Rekabetçi konumumuzu korumak ve tüketicilerimizin talep ettiği güvenlik ve ürün yeniliklerini garanti etmemizi sağlamak için bu gereklidir. Bilim Kurulumuzun uzman ekipleri ile, araştırmamızın önemli bir alanı, kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin güvenliğinin değerlendirilmesine liderlik ederek, tüketiciyi ve üreticiyi bilinçlendirmektir. Kozmetikte Güvenliğin Sağlanması ; Türkiye ve AB Kozmetik Yönetmeliği, kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin nasıl üretilip piyasaya sürüleceğini düzenler. Kozmetiklerin normal veya öngörülebilir kullanım koşulları altında uygulandığında insan sağlığı açısından güvenli olmasını gerektiren, dünyadaki sektörümüz için en kapsamlı kanunlar dizisidir. Regulasyon Komitesinde çalışmakta olan uzmanlarımız, üyelerimiz ve diğer paydaşlarımız ile, içerik maddeleri, üretim süreçleri ve kozmetik ürünlerin arkasındaki bilim hakkındaki bilgileri iyileştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan çalışmalarıyla destek vererek, eğitimler ile yol gösterici olmaktadır. Sürdürülebilir Kalkınmayı Desteklemek; KÜAD, Avrupa'da tüketicilere en iyi hizmeti veren yenilikçi, sürdürülebilir, rekabetçi ve saygın bir kozmetik endüstrisinin gelişimini desteklemektedir. Birleşmiş Milletler, sürdürülebilir kalkınmayı, gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını karşılama yeteneğinden ödün vermeden, ekonomik kalkınma, çevrenin korunması ve sosyal sorumluluk olmak üzere üç temele dayalı olarak bugünün ihtiyaçlarının karşılanması olarak tanımlamaktadır. KÜAD bu temeller doğrultusunda; Çevresel ayak izimizi azaltmak, Yüksek değerli işler ve büyüme yoluyla ekonomik fayda sağlamak, Ürünlerimizin sosyal değerini artırmak ve ürünlerimizin üretildiği veya satın alındıkları toplulukları değer zinciri ile yönetmek için uzman ekip arkadaşlarımız ile çalışmalarımız devam etmektedir. Tüketiciyi Bilinçlendirme; Tüketici bilgileri, kozmetik ve kişisel bakım endüstrisi ile tüketiciler arasındaki etkileşimin önemli bir bileşenidir. Ürünler, nasıl çalıştıkları, kimin için oldukları ve bunların en iyi nasıl kullanılacağı ve nasıl fayda sağlayacağı hakkında bilgi aktarır. Tüketicilerin tam bilgi sahibi olarak bilinçli seçimler yapabilmeleri ve kozmetik üreticilerinin pazarlama iletişimlerinde şeffaf ve sorumlu olmaları esastır. Kozmetik mevzuatı, ürün etiketleri aracılığıyla tüketicilere hangi bilgilerin iletilmesi gerektiğini açıkça belirtmekte ve ayrıca gönüllü pazarlama iletişiminin ve iddiaların gerekçelendirilmesine ilişkin kriterleri de belirlemektedir. Tüketicilere ve üreticilere yönelik yaptığımız bu çalışmalarımız ve kılavuzlarımız ile sizleri bilinçlendirmeye devam ediyoruz Uluslararası Düzenlemelerin ve Rekabetçiliğin Desteklenmesi ve Gönüllü Eylemlere Liderlik Etme Gönüllülük çerçevesinde çalışan KÜAD, Türkiye ve AB Kozmetik Sektörü , STK çalışmaları ile, Türkiye ve Avrupa endüstrisini daha rekabetçi hale getirilmesine, aynı zamanda Trendler ile yenilikçiliğinin artırılmasına, güvenliğin artırılmasına ve sonuçta tüketiciler, uzman ekiplerimiz ve diğer paydaşlar arasındaki güveni artırabileceğine inanıyoruz. Amaçlarımızın gerçekleştirilmesine yönelik her türlü, kamu ve özel kurum/kuruluş ile işbirlikleri yapmak. Kongre, Sempozyum, Fuar, sergi, yarışma, seminer, çalıştay, panel, konferans, toplantı, eğitim v.s düzenlemek, katılımda bulunmak, iş birlikleri yapmak. Ayrıca ihtiyaç duyulduğunda ulusal yada uluslar arası kamu yada özel kurum/kuruşlarla yeni platformlar oluşturmak temel hedeflerimizdir.

WATSONS GÜZELLİK ve BAKIM ÜRÜNLERİ TİC. A.Ş.

SEHER İREM ÇEVİK / KALİTE GÜVENCE BİRİM MÜDÜRÜ

Kuad ile nasıl tanıştınız? Sektör içinde olan işbirliği içinde olduğumuz insanlar vasıtası ile haberdar olduk. KÜAD’a üye olma kararını almanızda neler etkili oldu? Kozmetik sektörünün gelişimine liderlik edecek, sektörün sıkıntılarını gündeme getirebilecek kişilerin Kuadda yer alıyır olması ayrıca sektörde kongreler ile ses getirmesi bizim için etkendi. KÜAD üyeliğiniz sizlere hangi konularda yardımcı oldu? Üretim yapan sektörlerle daha geniş katılımlarla sohbet etme imkanı, işbirliği ihtiyacında daha fazla bilgiye ulaşım. KÜAD’ı başka firmalara/kuruluşlara tavsiye eder misiniz? Neden? Evet ederiz. Özellikle bilgiye erişimin sınırsız ama doğru bilgiye erişimin çok önemli olduğu bu dünyada bu kadar yetkin insanı bünyesinde toplayan bir dernek olarak şirketlerin çok fazla kazanımı olacaktır.

PİNKAR KİMYA SAN.VE TİC.A.Ş.

SERDAR KIRBAŞ / ÜRETİM MÜDÜRÜ

KÜAD ile nasıl tanıştınız? Öncelikle sektördeki arkadaş ve dostlarım aracılığıyla , ardından organize ettiği faydalı etkinlik , kongre ve eğitim duyuruları diyebilirim. KÜAD’a üye olma kararını almanızda neler etkili oldu? KÜAD ın sektör içerisindeki önemini anlayan tüm paydaşlar gibi bizde faydalı işlere ortak olmak , kendimizde olanı paylaşmak , olmayanı öğrenmek isteği. KÜAD üyeliğiniz sizlere hangi konularda yardımcı oldu? Bir çok organizasyon için öncelikli haberdar olmak ilk aklıma gelen diyebilirim. KÜAD’ı başka firmalara/kuruluşlara tavsiye eder misiniz? Neden? KÜAD henüz çok genç olmasına rağmen sektörün vazgeçilmez yapı taşlarından biri olmaya aday olduğunu çoktan kanıtlamış bir dernek bence, bu sebepten dolayı sektördeki tüm paydaşları KÜAD çatısı altında görmenin bilginin paylaşarak büyümesine örnek olacağından emin olduğum için geç olmadan üye olmalarını tavsiye ediyorum.

bottom of page