top of page
M. Halis ERTAŞ - TR

M. Halis Ertaş, 1980 yılında Antalya'da doğmuştur. Lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi'nde tamamlayan Ertaş, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Fitoterapi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Akdeniz Bölgesi'nin tıbbi bitkilerinin zenginliği ve yöre halkının bu bitkileri geleneksel yöntemlerle üretme ve kullanma alışkanlıkları, onun bu alana olan ilgisini derinden etkilemiştir.

23 yaşında tıbbi ve aromatik bitkiler sektörüne adım atan Ertaş, sektöre ilk olarak uçucu yağ ve sabit yağ üretimiyle giriş yapmıştır. M. Halis Ertaş, sektördeki çalışmalarına üretici olarak başladığı ilk günden itibaren kesintisiz bir şekilde devam etmiş, ülkemizde bu sektörün gelişimini desteklemek amacıyla birçok derneğin kuruluş ve faaliyetlerinde aktif rol almıştır. Ayrıca, tıbbi ve aromatik bitkilerin ülkemizde geleneksel tüketiminin yanı sıra bilimsel çalışmalarla da tanınması için akademik alanda da çalışmalar yapmıştır.

 

Yerel ve uluslararası birçok etkinlikte yer alarak Talya markasının yurt dışında da tanınmasını sağlayan Ertaş,2016'da Amerika'da Talya Herbal LLC şirketini kurarak şirketin yurt dışı satış operasyonlarını başlatmıştır. Halen, Talya markasının Türkiye ve Amerika'daki şirketler grubunun Yönetim Kurulu'nda aktif görevini yürütmektedir.

M. Halis ERTAŞ - ING

M. Halis Ertaş was born in Antalya in 1980 and completed his undergraduate degree at Akdeniz University, followed by a master's in Phytotherapy at Eskişehir Anadolu University. His interest in this field was influenced by the abundance of medicinal plants in the Mediterranean Region and the local practices of producing and using these plants traditionally.

 

At the age of 23, Ertaş began working in the medicinal and aromatic plants sector, initially focusing on the production of essential and fixed oils. Since then, he has been continuously involved in the sector, participating in the establishment and activities of various associations aimed at supporting the sector's growth in Turkey. He has also been involved in academic research to highlight both the traditional consumption and scientific recognition of medicinal and aromatic plants in Turkey.

 

Ertaş played a role in expanding the Talya brand internationally through participation in several local and international events. In 2016, he established Talya Herbal LLC in the United States to begin the brand's international sales. He currently serves on the Board of Directors for the Talya brand's group of companies in Turkey and the United States.

bottom of page