top of page
Oktay UYSAL - TR

Oktay Uysal, CEO ve Yönetici Ortak. Oktay uzun yıllar sanayi tecrübesine sahip bir profesyoneldir. Malzeme Bilimi alanında Doktora derecesine ahiptir. Oktay’ın 30 yılı aşkın deneyimi içinde Makina Kimya Endüstirisi (MKE) Pirinçsan A.Ş., Elginkan Toğluluğuna bağlı olan Valfsel, Eczacıbaşı Holdinge bağlı Artema ve son olarak da Entekno sayılabilir. Entekno yanında iki farklı teknoloji ve İnovasyon firmasının da kurucuları arasındadır. 2009’dan bu yana Entekno firmasının CEO’luğunu yürütmektedir. 2015 yılından bu yana da şirketin ortaklarındandır. Proje Yönetimi, Teknoloji ve İnovasyon yönetiminde güçlü bir deneyime sahiptir. Gerek Ulusal gerekse Uluslararası projelerde pek çok projede yürütücülükleri yapmıştır. Oktay; Uluslararası Koçluk Derneği (ICF) tarafından akredite edilmiş ACC ünvanlı bir koçtur. Aynı zamanda dünyadaki koçların İklim Değişikliğine karşı bir araya geldiği İklim Değişikliği İş birliği Platformu (CCA)’in de Türkiye ayağında çalışmalara aktif katılmaktadır. Halen Entekno’nun Genel Müdürlüğü yanında Yönetim Kurulu Üyesi olup, Üretim ve Can Kaynakları bölümleri de kendisine bağlıdır. 

 

Kendisi ile ilgili eğlenceli bilgiler: Hobilerin aşığıdır. Çok sayıda hobileri arasında GO oyunu, Satranç, Tenis, Briç, Basketbol, Rol Yapma Oyunları sayılabilir.

Oktay UYSAL - ING

Oktay Uysal, CEO and Managing Partner. Oktay is a very experienced industry professional. He has a B.Sc. and a M.Sc. in Materials Science and Engineering from the Middle East Technical University (Ankara, Turkey) and PhD from Eskişehir Technical University Materials Science and Engineering. Oktay has extensive experience working for over 23 years at some of the top companies in Turkey within his field: Machine and Chemical Industry, Elginkan Holding and Eczacibasi Group. He is co-founder of two other technology innovation companies, CEO of Entekno since 2009 and partner of Entekno since 2015. He has vast experience in project, technology and business management. Furthermore, he has managed and counselled a great deal of national projects funded by Ministry of Science and Technology, Scientific and Technological Research Council of Turkey and Small and Medium Enterprises Development Organization. Oktay is an ACC Accredited Coach and also a member of Climate Change Alliance of Coaches (CCA). Today at Entekno Oktay is responsible for the main organization, production, and HR management. 

 

Fun thing about me: A lover of Hobbies. Some of the hobbies that Oktay have are Go game, Chess, Tennis, Bridge, Basketball, Role Play Games.

bottom of page